EVOLUTION PRIVATLEASING

Att privatleasa en Mitsubishi ska alltid vara smart, enkelt och bekvämt. Precis därför har vi på Mitsubishi tagit fram Evolution Privatleasing – för dig som föredrar att privatleasa någon av våra modeller.

Med Evolution Privatleasing kör du en helt ny Mitsubishi under de kommande 36 månaderna, utan att ta något billån eller betala en kontantinsats. Serviceavtal ingår under hela leasingperioden, och när ditt avtal gått ut så lämnar du snabbt och enkelt tillbaka din bil.

Fördelar med privatleasing från Mitsubishi

 

  • Privatleasa en ny Mitsubishi utan kontantinsats.
  • 36 månaders avtalstid.
  • Service ingår.
  • 1 000 mil/år ingår i din leasingavgift. Lägg till 200 kr/mån för 1.500 mil/år och 450 kr/mån för hela 2.000 mil/år.
  • Inget bilägande: när din privatleasing gått ut lämnar du smidigt tillbaka din bil och byter till nästa.

Våra modeller

En röd Mitsubishi Colt står parkerad

Nya Mitsubishi Colt

Privatleasing i 36 månader

Upptäck nya Mitsubishi Colt och få ett smidigt bilägande med en kompakt bil som är perfekt för dig som behöver ta dig fram i urbana områden, eller som behöver en smidig andrabil.

Just nu kan du privatleasa nya Colt med utrustningsnivån Invite och få alla viktiga funktioner som en småbil kräver.

Läs mer om Mitsubishi Colt här.

 

Colt Invite Bensin 90 hk manuell

2.499 kr/mån

  • Backkamera
  • Uppvärmbar ratt & framsäten
  • Trådlösmobilladdning
  • 7” skärm, USB, Bluetooth
  • Automatisk klimatanläggning
  • Och mycket mer
En röd Mitsubishi ASX står parkerad

Nya Mitsubishi ASX

Privatleasing i 36 månader

Upplev ren SUV-körglädje med nya Mitsubishi ASX, tillgänglig i ett innovativt och självladdande hybridutförande där en effektiv förbränningsmotor kombineras med en smidig elmotor.

Nya ASX är vår idealiska citybil och erbjuder allt från avancerad säkerhetsteknik till klassledande uppkopplingsmöjligheter och rymlighet för upp till fem personer.

Läs mer om Mitsubishi ASX här.

 

ASX Intense MHEV 160 Automat

3.799 kr/mån

  • Backkamera
  • Dödavinkelvarnare
  • Adaptiv farthållare
  • Parkeringssensorer fram & bak
  • Keyless
  • Och mycket mer

Mitsubishi Colt Invite 5,2 l/100 km, CO2-utsläpp 116-118 g/km.

Mitsubishi ASX MHEV förbrukning 5,9–6,0 l/100 km, CO2-utsläpp 132–135 g/km.

Evolution Privatleasing: avtalstid 36 månader, 3 000 mil, garanterat restvärde och Mitsubishi Serviceavtal. Lägg till 500 extra mil/år för en extra månadskostnad. Priserna är baserade på fast ränta. Uppläggnings- och administrationsavgift tillkommer. Lokala avvikelser kan förekomma. Vi reserverar oss för eventuella ändringar och avvikelser. Bilarna på bilderna kan vara extrautrustade.

Utsläppsvärden enligt WLTP, blandad körning och specificerad grundnivå. Läs mer om WLTP här.